Satysfakcja z pracy zawodowego , oceniana jest w kontekście osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po ukończeniu edukacji robota jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Naturalnie praca czeka, ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną płacę. Lata, kiedy zdobywanie umiejętności dawałogwarantem otrzymania dobrze wynagrodzenia, minęły , rynek nie potrzebują ludzi dobrze wykształconych , ale wyróżniających się osobowość , która zaowocują wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to walory cenione przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie ludzi czeka . Wymagania społeczeństwa, co do wysokości wynagrodzenia za pracę rośnie , obywatele pragną osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są wyższe , chcą więcej mieć i zabezpieczyć swoim rodzinie dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, bycie cenionym przez przełożonych także, zgranie tych czynników z satysfakcjonującym pensją uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym bardziej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, które pozwala może zapewnić dla siebie i bliskich mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

datingsidor

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość uzyskania wysokie pieniędzy, ale praca taka łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Traktowanie pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony podwładny,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie zmęczony i zdenerwowany.